SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Flaskhållare 1477016
*
nr 147 7016
Flaskhållare
1 par, Pläter, 1890-tal, H28
Utrop:
1.800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 11:16:48
1
ledande budet*
13/5 11:56:52
2
2.200 kr
13/5 11:57:20
2
2.300 kr
13/5 11:58:59
2
2.400 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskhållare nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Flaskhållare
nr 147 7016
Flaskhållare
1 par, Pläter, 1890-tal, H28
Utrop: | 1.800 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 11:16:48 | 1 | ledande budet* |
13/5 11:56:52 | 2 | 2.200 kr |
13/5 11:57:20 | 2 | 2.300 kr |
13/5 11:58:59 | 2 | 2.400 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskhållare nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41